top of page

Historie projektu

2020:

 

Začátky

Po odchodu z Farmy Naděje, kde jsem s seznámila s Tomášem, jsme se na konci Srpna roku 2020 ocitli na Louce. Já se odmítla vrátite do Brna ke starému životu, po zkušenostech a zážitcích na Farmě Naděje, a Tom věděl že na jeho Louce musí konečně začít tvořit.

 

Tak se zrodila myšlenka, z myšlenky nápad, a z nápadu život. Na začátku září 2020 se zrodil Život na Louce. Náš nový život.

 

S Tomášem jsme ale neměli peníze, neměli jsme ani kde bydlet, prakticky jsme měli jen odhodlání a Louku. To nás ale neodradilo, chtěli jsme to, a já ani na sekundu nepochybovala že by to vyšlo, a právě díky tomuto se opravdu náš sen mohl začít realizovat.

 

Jelikož náš odchod z Farmy mnoho lidí zajímal, rozhodla jsem se natočit video o tom proč jsme odešli a co se chystá, o našich nápadech a cílech. Video bylo ryzí a upřímné. Tato videa jsem umístila na instagram Život na Louce ( dnes je najdete v Highlights pod názvem Rosteme ) a podle ohlasů se líbila a mnoho lidí oslovila. Tím vše začalo.

 

Lidi se začali ozývat, začali nám posílat peníze. Lidi cizím lidem, které třeba ani nikdy neviděli, jen na sociálních sítích, posílali svoje peníze...Je tohle snad sen? Jiná realita? Ne, tohle se stalo - během 3 dnů mi na účet přišlo přes 40 000 Kč. Věděla jsem že to je ono, jsme na správné cestě, jsme v tom všichni společně, lidi chtějí aby tohle místo vzniklo.

 

Tímto chci opět poděkovat všem co naši cestu podpořili hned na začátku, i když jsme byli jen dva lidi na jedný louce. Díky Vám - vašim financím a podpoře tohle mohlo vzniknout. A věřte že to byl jen začátek něčeho obřího :-) Děkujeme moc.

 

V Listopadu roku 2020 jsme se stali oficiálním zapsaným spolkem, Život na Louce, z.s - v tu dobu jsme měli už přes 20 zachráněných zvířat, a hlavy větších a větších snů.

Více o naší cestě jak se ze dvou lidí na louce stal velký projekt se rozepíšu v jednom z naších blogů.

2023:

Růst a změny projektu

aneb rozpad komunity, a rozdělení na dva projekty

Louka vždy byla a nejspíš i bude transformačním místem. Proto musíme my všichni jít dál, musíme zase o něco vyrůst 😊Sdíleli jsme s Vámi naše cestu, a my děkujeme že jste u toho byli s námi.


Nyní nás všechny čeká změna, vlastně již ta změna, ta transformace probíhá. Není to avšak nic nečekaného, naše cesta, původní myšlenka Louky taková přesně byla. Chtěli jsme se rozrůstat, chtěli jsme cestovat a pomáhat, chtěli jsme sdílet a propojovat se, tohle všechno jen začalo dřív, tak trošku nečekaně. S tímto cílem jsem já, If, projekt založila, a hodláme v tomto duchu pokračovat i nadále.


Jen to chce čas, ať se vše malinko ustálí, a my všichni, obyvatelé první Louky, můžeme jít každý svou cestou. Vyrostli jsme společně, avšak v nějakém bodu už to dál nejde, už musíme růst každý svým směrem.


Projekt Život na Louce dal domov a bezpečí nespočetně bytostem, vytvořil domov pro mnoho lidí, poskytl prostor pro transformaci všech, kdo přijeli, dal možnost seznámení lidem se zvířaty a mnoho dalšího. Jsem hrdá že jsem tohle všechno dokázala vytvořit, a to za pomocí telefonu a předstanu u karavanu, ve kterém jsme na začátku bydleli. Je to až neuvěřitelné, co se z jedný prázdný Louky stalo.


Nyní už Louka ale nepatří nám, patří lidem, kteří na Louce žijí, a patří taky zvířatům o která se starají. Tímto se rozdělujeme na dva samostatné projekty, které si budou moci vzájemně pomáhat. Přece jen, vyrostli jsme všichni na jedný Louce 😊


Zvířata, která byla v azylu Život na Louce zůstávají zatím fyzicky na Louce, není možné je zatím přemístit, není totiž kam. Věříme, že se s Láskou o ně bude starat nově vznikající projekt na tomto místě @nech_me_rust a já, tedy vlastně už My, z projektu Život na Louce, se snažíme najít pro nás a pro ně nový domov. Domov, který bude náš, a my nebudeme muset nikam odcházet.


Jen potřebujeme ale čas, čas na to najít prostor, a najít přesnější směr, kterým bychom se chtěli vydat. Čas na to, najít místo kde budeme zase se zvířaty společně žít, a kde budeme moci dalším poskytnout domov.


Omlouváme se za komplikace, a zmatenost, kterou tato transformace pro Vás mohla být. Není to lehké pro nikoho, avšak je to život, a já myslím že spousta z vás něco takového aspoň jednou zažila. Děkujeme všem za pochopení pro situaci, která nastala, a prosíme o trpělivost a schovívavost, jsme jen lidé a všichni děláme to nejlepší.
S Vámi projekt Louky jako takový nebo jakýkoliv nový, může fungovat dál. Dále společně můžeme tvořit, stejně jako doposud. Nic neskončilo, právě naopak, můžeme společně jít do další fáze růstu, a to je vytvořit další místo, další azyl, a to je přece nádherné.

 

Tomášovi tedy zůstane louka, která se bude vyvíjet v rámci jeho projektu, a If zůstane projekt azylu, který bude nadále pokračovat na jiném místě.

O dalších krocích a nových cílech Života na Louce se postupně dozvíte tady na stránkách, a na sociálních platformách.


Děkujeme všem.

Život na Louce

Kontaktní údaje

IMG-0055_edited_edited_edited.png

Předseda spolku: Iveta Ondriášová

tel. 732720132

ivetaondriasova@zivotnalouce.org

bottom of page