top of page
IMG_0977.JPG

Drůbežníci

Krocani

Křivonožka a Strejda

Krocánci jsou z velkochovu, dostali se k nám jako hodně malí takže s náma musí žít v boudě aby jim bylo teplo a krásně rostli. Tyto tvorečkové nemají do půl roku zcela vyvinutou termoregulaci, a přijámají jen teplo z okolí, takže se nezahřejí. Jelikož kluci přišli v zimě, museli dovnitř.

 

Jsou zvídaví, všechno zhazují, okusují, a dokonce se jako šikovní ptáčcí naučili skákat už na linku a na stůl. Jejich oblíbené místo je přímo před rozehřátými kamny, ke kterým se tisknou a následně leží se svými krásně roztaženými křídli.

R1-03.jpeg

Kachneři

6DSC_0052.jpg

Jednoho zimního večera se u nás objevila 4 malá brojleří kachňátka. Byla ještě tak malá že dokonce měla místo peříček žluté chmýří, pípala a hledala maminku. Bohužel byla ale bez maminky, nevadí, ubytovala jsem si tyhle 4 mimina v maringotce, kde jsme spolu strávili asi měsíc. No žít s vodníma ptákama na malým prostoru je vážně síla. Jakmile se děcka začala přepeřovat přestěhovala jsem je ven. To rovnou začli chodit i do vody, jako kdyby je tam něco táhlo, jejich přirozenosta pudy zvítězily nad strachem. Kachňátka ještě s husama jsou snad jediní obyvatelé Louky, kteří mají opravdu upřímnou radost z bahna, vody a močálů na Louce.

Kačenka Erža

Půl roční kačenka se k nám dostala přes jednu naši sledující Nikču. Její tatínek si koupil několik kachen na vykrmení a následovné zabítí a Eržu dostal jakoby dárek navíc. Nikča jako vánoční dárek od rodičů chtěla to, že by zachránila před smrtí alespoň právě Eržu. Hledala ji domov, a domov našla u nás na Louce. Erža je mazlivá kachnička, která se ráda nosí a dokonce nejraději má ulehnutí na lidském rameni.

B7357221-2804-4A6C-88DD-99862F7F8D82.jpeg

Slepečci

DSC_0366 (1).jpg
2DSC_0013.jpg

Jednoho krásného sobotního brzkého rána, se na Louce objevilo 15 slepiček 🙂 
Slepičky, které neznaly denní světlo, čerstvý vzduch, pocit chodit nohama v trávě. 
Naše Louka je s láskou přijala, a nabídla se jim úplně celá. Jelikož byl kurníček postaven a holkám se v něm moc líbilo, tak se rozhodly zůstat také, 
i přes počáteční strach a nedůvěru. Dnes se holky volně pohybují po Louce a jsou to jedny z nejšťastnějších slepiček na světě. 
Asi o měsíc později jsme měli možnost zachránit slepičky s kohoutkem od jednoho malochovatele s opravdu hrozných podmínek. 
Slepičky už tak na fotkách vypadaly hrozně.. Neváhali jsme a jeli jsme pro naše kamarády skoro 3 hodiny autem, slepiček jsme vzali 5 a jednoho kohoutka.
Ostatní slepičky zůstali v jiném azylu, tudíž též na bezpečném místě. 
Kohoutek dostal jméno Belzáč - Belzebub Pepa, pode jedné restaurace v Praze, která nás podporuje a my jsme jí takto chtěli poděkovat. 
3 slepičky nejvíce zanedbané, holé a smutné dostaly jméno Kuba, Filoména a Xénie, dvě černé starší a moudré dámy dostaly jméno Paní Černá a Babička. 
Holky se u nás časem přepeřily, nebo jim peří narostlo, sice jim furt kousek chybí ale to doženou. 
Nyní společně s ostatními slepičkami jsou volné a doufáme že jim nic nechybí.
Naše slepičky milují Flíčkovu společnost, taky spolu sdílí ohrádku 🙂 aby Flíček mohl slepičky hlídat před predátory. 
Navíc jsou mazlivé, zvědavé, neustále nám něco povídají a něco chtejí, taky se chtějí chovata nechat se hladit. 
Naše slepičky neskutečně milujeme. A co děláme s jejich vajíčky? No přece jim je vracíme 🙂

Hedvábničky

Malí kloučci se k nám dostali z jendoho hobby chovu, kde z  Adély měla být holka, jenže se z kuřátka vyklubal černá klouček. To byl ale problém pro dalšího kohoutka, který se s Adélou a Pepinem rval o jednu jedinou slepičku v chovu. Kluci museli pryč, ale společně, protože Pepin s Adélou sou kámoši.Ale známe to...v dnešní době znmená kouhoutek zbytečnost a levné/zdarma maso. Když jsme kluky viděli, že hledají domov, báli jsme se že by tihle milouši skončili taky na pekáči. Proto jsme jim poskytli domov, a aby nebyli sami a dostáli svému pohlaví a kohoutkovství, pořídili jsme jim 4 slepičky z velkochovu. Takže teď se kluci lehce zobou mezi sebou, ale stále jsou to parťáci :)

DSC_0269.JPG
DSC_0250.JPG
6D62DE07-CA40-4E30-8D4F-87CB8161E1A4.jpeg

Boženka

Boženka je slepička hedvábničky, která byla přijata hlavně pro Pepina a Adélu.Původní majitelka hledala Božence domov, protože ji ostatní slepičky často ubližovali a dokonce ji doklovaly záda tak že musela být oddělěna a léčena antibiotiky. Nakonec je vše ale jinak. Více o příběhu Boženky se dočtete na blogu.

Patty & Selma

Naše první husy. Naše holky jsou z malochovu, kde je lidé nemohli zabít. Selma, brojleří husička byla vždy prý jiná než ostatní a jim se ji zželelo.

 

Nemohli si ji ale hledat a tak ji hledali domov, a my věděli že Selma u nás může prožít důstojný život, který si jako každá živá bytost zaslouží. Ze dvojice hus je Selma víc vůdčí, zkoumavá a její záliba je máchání se ve vodě nebo v blátě. Selma má velmi pronikavý pohled, je to jako kdyby o vás věděla naprosto vše :)

Patty je husa labutí, je hodně bojácná a drží se se svou bílou kámoškou. Miluje vodu, a taky adoptovala naše malá brojleří kachňátka, která chrání svým tělem a neustále je pronásleduje. Přišla zárověň se Selmou, aby Selma nebyla sama a původní majitelé nemuseli zabíjet i ji.

24DSC_0967.jpg
3DSC_0018.jpg

Brojlerová kuřátka

Danica,Lubica,Madlenka,Kuba,Frančesko a slepička Mušketýrka

Všechny tyto bytosti mají za sebou velkochov, my jim ale poskytli milující a hlavně svobodný domov. Z malých kuřátek se vykluvali dva kohoutci takže náš kohout Belzepub má konkurenci a občas kluky prohání.

Děcka se nechaj moc rádi mazlit, jen Lubica si dává pozor a je více odměřená a Madlenka dokáže pěkně klovat. Myslím že jsou to nejvíc krvelačná zvířata na Louce, jídlo vám kradou z ruk, z talířů, ze stolu. Jdou přes všechno jen aby se mohli najíst. Není ale divu, brojler je člověkem vyšlechtěné zvíře - které v sobě má jen to, že musí jíst. Takže jim je vše odpuštěno :)

bottom of page