top of page
IMG_0977.JPG

Kozičky

Magda, Alan a jejich děti Lucie a Dio

DSC_0309 (2).jpg

Magda

Trojici kůzlátek, které spojoval otec jsme si přivezli na konci dubna. V té době mělo být Magdě s Vlčákem měsíc a půl a Alanovi o týden méně.

 

Dnes víme že nám nejspíš o věku paní lhala. Od prvního dne Magda s Vlčákem odmítali mlíko, pár dní to byl pro nás fakt stres a strach o ně, protože minimálně měsíc a půl by měli být na mléce.

Magda, od začátku lídr party. Její vlastní brácha Vlčák po ní opakoval úplně všechno. Nyní jako velká kozička, stále zaujímá vedení koz i ovcí.

 

Magda je ze všech tří koz nejvíc na žrádlo! No ale jak, to si neumíte představit. Její pohled neustále směřuje ke skladu s jídlem, k pergole nebo ke kuchyni a jen vyčkává kdo z nás lidí špatně, nebo vůbec nezavře branku. Během sekundy je tam Magda, a to ať je kdekoliv. Lidi já vám říkám Magda má radar a teleport.

Alan

Jediný, kdo měl zájem o flašku s mlékem byla malý Alan. Ten měl ještě fyzické problémy, špatně chodil, a když ano velmi krkolomně. Alan se mnou strávil několik dní – týdnů v maringotce, v teple, protože jsme k němu, co noc vstávala a dávala mu najíst. Alana jsme si krásně vypiplali, z malého bojácného, nemohoucího kůzlátka se stal zdravý a silný kozel, který se dokonce nebojí postavit velkému Vlčákovi.

DSC_0071 (1).jpg
DSC_0012 (1).jpg

Vlčák

Náš miláček, náš obří nejvíc mazlivej kozlík. No teda před kastrací s ním měli kluci problém, prý je trká a napadá, no ale ke mně to byl vždy miláček :P Vlčák je naše láska mazlivá.

Ohromný kozel, kdo by to do něj řekl, stále opakuje Magdiny věci a nehne se bez ní nikam. I přes jeho ne-zjevnou jemnost je to i bojovník a ochranář party. Není tak na žrádlo jako Magda s Alanem, takže alespoň Vlk nám dává naději v klidné, a ne tak nenažrané kozy.

Lucie & Dio

bottom of page